-Erişim Kontrol Listesi

Bir nesne üzerinde atanan veya reddedilen erişim izinleri konusunda kullanıcıları ve grupları tanımlayan bir yetkilendirme kısıtlama mekanizmasıdır.

-Açık Anahtar Altyapısı

Asimetrik şifreleme ve dijital sertifika uygulamalarını kullanarakdijital ortamda güvenli işlemler gerçekleştirme olanağı tanıyan altyapıdır.

-Gelişmiş Şifreleme Standardı.

128 ila 256 bit anahtar boyutlarını kullanan simetrik bir şifreleme algoritmasıdır.

Bilgisayarınızda reklamları otomatik olarak gösteren yazılımdır. Bir uygulamayı kullandığınızda bilgisayarınızda otomatik olarak reklamlar bir anda belirir.

-Anahtar Risk Göstergesi

Önemli riskleri tahmin etme olasılığı oldukça yüksek risk göstergesi olarak idafe edilebilir.Risk konusunda yanılması güç bir göstergedir.

Telekomünikasyon Ağı 

   Bir bilgisayarın, internet üzerinden uzaktaki bir bilgisayarla iletişim kurmasını sağlayan metin tabanlı bir TCP/IP ağ protokollerinden biridir. Telnet hizmetlerinin de Web siteleri gibi  bir adresi vardır. Telnet bağlantıları genellikle Port 23 üzerinden çalışır.

 

 

 

-Sanal Yerel Alan Ağı

Sanal yerel alan ağı (VLAN), bir yerel alan ağı (LAN) üzerindeki ağ kullanıcılarının ve kaynakların mantıksal olarak gruplandırılması ve switch üzerinde port’ lara atanmasıdır.
 
 

— Basit Ağ Yönetim Protokolü

 Ağı yönetirken, ağ yöneticisine yardımcı olan basit bir uygulama katmanı protokolüdür. Temel anlamda, geniş ağlarda cihazların yönetimini ve denetimini kolaylaştırmak için tasarlanmıştır.